Misyon ve Vizyon

MİSYON

Enstitü bir taraftan dünyada yeni olan, Ülkemizde ise henüz uygulanmayan tanı ve tedavi yöntemlerini gündeme getirmek diğer yandan nörolojik hastalıklarda deneysel çalışmalara ağırlık vermek ve aynı zamanda yüksek lisans ve doktora eğitimi vererek bu alanda uzman doktorlar yetiştirerek sesini dünya tip literatürüne duyurmayı hedeflemiştir.

Nörolojik Bilimler Enstitüsü misyonu, Nörolojik Bilimler alanındaki hastalıklar ile ilgili
 deneysel ve klinik araştırmaların yürütüleceği aktif, dinamik ve multidisipliner bir çalışma ortamı oluşturarak Nörolojik Bilimler alanına ivme kazandıracak her türlü araştırmayı organize ve koordine etmek, bu alanda uluslararası düzeyde bilim adamı yetiştirmek, tüm dünyada hızla gelişen tanı ve tedavi yöntemlerinin ülkemizde de uygulanmasını sağlamak ve Nörolojik Bilimlerin çeşitli konularında yüksek lisans ve doktora eğitimi vermektir. Aynı zamanda Nöroşirurji girişimlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektir.


VİZYON

Nörolojik Bilimler alanında yeni ve etkin açılımlar sunacak uluslararası düzeyde teknolojik ve bilimsel çalışmalar üretmek, akademik personel yetiştirmek böylece uluslararası literatürde ve küresel düzeyde sağlık alanında norm belirleyen etkin ve saygın bir bilim merkezi olmak, girdileri ülke ekonomisi ve sağlığına yansıtmaktır.

Bu sayfa Nörolojik Bilimler Enstitüsü tarafından en son 30.11.2022 12:48:21 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM